Strojový park

 

Naše společnost disponuje rozsáhlým strojovým parkem zaměřeným výhradně na operace třískového obrábění nástroji s definovanou geometrii břitu. Soustružnické operace provádíme na čtyřech konvenčních a třech NC soustruzích vybavených řídícím systémem Handenheim a Sinumeric. Jsme schopni obrábět rotační součásti do průměru 820 mm a délky 4 000 mm.

Pro frézování a vyvrtávání používáme tři konvenční konzolové frézky, tři konvenční horizontální vyvrtávačky s pracovním průměrem vřetena 63 mm, jednu konvenční horizontální vyvrtávačku W 100 a dvě NC horizontální vyvrtávačky s řídícím systémem Handenaheim a s pracovním průměrem vřetena 100 mm. Na těchto strojích můžeme obrábět výrobky  s maximálními rozměry 1 200×1 200×1 200 mm a váhou do 5 tun.

Vrtání méně přesných otvorů provádíme na různých vrtačkách - sloupových, radiálních, stolních. Na těchto vrtačkách můžeme vrtat díry do průměru 32 mm.

Pro dělení materiálu používáme pásovou pilu s maximálním průměrem obrobku 200 mm. Broušení rotačních součástí do průměru 200 mm a délky 1 000 mm provádíme na brusce na kulato. Máme k dispozici také vodorovnou i svislou obrážečku.